מנפאואר פתרונות שפה היא כעת חלק מ-BLEND

חברת Viber מספרים על העבודה איתנו

אודות Viber

אפליקציית Viber להעברת מסרים מיידיים נחשבת לאחת האפליקציות הפופולריות ביותר שיצאו מישראל. האפליקציה נמצאת בשימוש של מאות מיליוני משתמשים בקרוב ל-200 מדינות שונות ברחבי העולם, משמשת כפלטפורמה חברתית ומספקת למשתמשים ערוצי תוכן שונים, לצד אפשרות לשליחת מסרים, ביצוע שיחות קוליות ושיחות וידאו באיכות גבוהה, ושיתוף תכנים בין משתמשים.

העבודה המשותפת של Viber עם מנפאואר פתרונות שפה התחילה לפני כעשור, כאשר הביקוש לאפליקציה החל לתפוס תאוצה ולהתרחב למדינות שונות בעולם. על מנת לתרגם את היישום בהתאם לשפה, לסלנג, לתרבות ולאורח החיים של כל מדינה, נדרשו תהליכי לוקליזציה מורכבים, בהם מתמחה מנפאואר פתרונות שפה. עד היום, עברה האפליקציה תהליכי לוקליזציה בלמעלה מ-40 שפות שונות.

"תהליך לוקליזציה כרוך בהמון אתגרים, וכשמדובר על לוקליזציה לעשרות שפות שונות האתגרים כפולים ומכופלים", אומרת טל קורין, Director of content & localization בחברת Viber. "יש אתגרים טכנולוגיים, כמו קבצים לא תקינים, ויש אתגרים לשוניים, כמו משפטים שלא מתיישבים טוב בשפות מסוימות, שימוש בלשון זכר/ נקבה ובכלל – היכולת לייצר שפה שתישמע טבעית למשתמשים בכל מקום בעולם. אנחנו נעזרנו בידע הרב של מנפאואר פתרונות שפה כדי לפצח את כל האתגרים הללו, והם הלכו איתנו יד ביד לאורך כל ההתמודדות איתם".

האתגר:

עבודה בהיקף גדול במיוחד בלוח זמנים צפוף

מלבד ביצוע לוקליזציה של האפליקציה לשפות שונות, נעזרת Viber בשירותיה של מנפאואר פתרונות שפה גם לעבודה שוטפת של תרגום חומרים משפטיים, שיווקיים ועוד. אך החלק המשמעותי והמאתגר ביותר של עבודתן המשותפת קשור לעדכוני הגרסה השוטפים של היישום.

"בכל חודש אנחנו מוציאים שתי גרסאות חדשות", אומרת טל, "אם לגרסה הבאה יש 20 פיצ'רים חדשים, זה אומר שבשבועיים הקרובים אנחנו צריכים לתרגם 20 פיצ'רים ליותר מ-40 שפות, לבדוק את התקינות שלהם בכל אחת מהשפות ולצאת לכל מדינה עם הגרסה האיכותית ביותר".

הפתרון:

"ניהול הפרויקטים הוא נקודת חוזקה משמעותית של מנפאואר פתרונות שפה, תמיד סיפקו לנו מענה מדהים ומאוד מהיר"

לעבודה בהיקף גדול כל כך, מקדישה מנפאואר פתרונות שפה את מלוא המשאבים והיכולות שעומדים לרשותה, לרבות הקצאת צוות מתרגמים רחב וקבוע ומינוי מהנדס מיומן, בעל כלים ויכולת להבין את צרכי הלקוח, לטובת ניהול התהליך במשרה מלאה.

"ניהול הפרויקטים הוא נקודת חוזקה משמעותית של מנפאואר פתרונות שפה", מוסיפה טל, "התהליך הפך למכונה משומנת היטב, ששני הצדדים יודעים בדיוק איך הוא מתנהל, מה לוחות הזמנים, מה צריך לקרות ומתי. תמיד היו לנו מנהלי פרויקטים מצוינים ומסורים, שסיפקו לנו מענה מדהים ומאוד מהיר".

מלבד היקף העבודה והצורך לעמוד בלוחות זמנים צפופים, העבודה מול אפליקציית מסרים שמתעדכנת פעמיים בחודש כוללת גם לא מעט בלת"מים. בחלק מהמקרים מחליטים להוציא פיצ'ר מסוים ברגע האחרון וצריך להספיק להכניס אותו לעדכון הגרסה הקרוב, ובמקרים אחרים עלול לקרות ההיפך – פיצ'ר מסוים שכבר הושקעה בו עבודה לא מעטה נדחה לעדכון הגרסה הבא כיוון שהוא דורש עוד עבודה.

"מהצד שלנו, אנחנו כמובן עושים מאמצים לצמצם מקרים כאלה, אבל זו סביבת העבודה, היא מאוד דינמית", אומרת טל. "מהצד של מנפאואר פתרונות שפה אני יכולה להגיד שתמיד הייתה השתדלות לתת מענה מיידי, למצוא את כל מי שצריך שיהיה זמין, להבין ולספק פתרונות יצירתיים".

היכולת לעמוד באופי העבודה האינטנסיבי והדינמי תוך הבטחת איכות, דיוק ואחידות בתרגום, מתאפשרת, לדברי ענבל עמיר-כהן, סמנכ"לית התפעול של מנפאואר פתרונות שפה, בזכות ההון האנושי, הכלים הטכנולוגיים ושיטות העבודה המדויקות של מנפאואר פתרונות שפה:

Tal Korin – Director of Content and Localization
Viber

"יש לנו את היכולת לנהל פרויקטים בהיקף לוקליזציה נרחב ולייצר One Stop Shop שעונה על כל צרכי הלקוח, החל מהכנת החומרים לתרגום ועד לבדיקת התקינות של הגרסאות. בחרנו בקפידה מתרגמים בעלי זמינות לעבודה באופי ובסדר הגודל הזה, ואנחנו יודעים איך להיערך מראש למקרים נקודתיים של חוסר זמינות. בנינו מילון מונחים ומדריך סגנוני עם הנחיות לשוניות וסגנוניות ברורות, ואנחנו משתמשים בכלי תרגום מתקדמים המאפשרים שמירה על דיוק ואחידות ובנוסף, צברנו זיכרון תרגומי רחב מאוד בעבודה עם Viber, אשר זמין כיום גם למתרגם חלופי או חדש שנכנס לעבודה".

התוצאות בשטח

"יש בינינו שפה שהיא כבר מדוברת ומובנת, וגם הציפיות מתואמות", אומרת טל. "זה חוסך לנו את הצורך להסביר את עצמנו כל פעם מחדש. אבל אין ספק שהאתגר הכי גדול שמנפאואר פתרונות שפה הצליחה לעזור לנו לצלוח, הוא העמידה בלוחות הזמנים", אומרת טל. "אם הצלחנו לצאת עם משהו שהיה דחוף לצאת איתו, ההצלחה הזאת שייכת גם להם".

הלקוחות שלנו